Klausimai/Atsakymai

Čia jūs galite užduoti klausimus apie Vedų kultūrą ir Krišnos sąmonės filosofiją

13 komentarų:

 1. Noriu paklausti, koks gyvenimo tikslas pagal vedas? Aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiekvienos gyvos būtybės gyvenimo tikslas yra būti laiminga. Ir dėl to kiekvienas žmogus kažką daro gyvenime: svajoja, planuoja, kuria. Visa ko šaltinis yra Viešpats. Viskas kas suteikia mums džiaugsmą ir laimę priklauso Jam ir išeina iš Jo. Mes patys esame Jo dalelės ir mūsų tobulumas, ir laimė glūdi ryšyje su Juo. Todėl Vedos sako, kad kiekvienos gyvos būtybės tikslas yra pažinti Šri Krišną - visų patraukliausią Aukščiausią Asmenybę. Ir su meile tarnauti Jam.

   Panaikinti
 2. Ar galima žmogui kuris valgo mėsą ir/ar vartoja alkoholi, intoksikantus dovanoti kantimalą? Ar ją galima nešioti tik dvasiniu keliu einantiems asmenims?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kanthimala yra koroliai iš švento Tulasi medelio. Tulasi yra labai brangi Viešpačiui Krišnai. Todėl Vaišnavai (žmonės einantys dvasiniu keliu), nešioja karolius iš Tulasi kaip atsidavimo Krišnai ženklą. Tokia veikla kaip mėsos valgymas (gyvūnų žudimas),intoksikacijos vartojimas (sąmonės užterštumas), tai veikla, kuri yra priešiška veiklai, patenkinti Viešpatį. Žmogus, kuris nešioja Tulasi karolius, bet nesiruošia (nė nesistengia) keistis ir dvasiškai tobulėti daro ižeidimą Tulasi Devi. Todėl neturi nešioti kanthimalą.

   Panaikinti
 3. Vienas Bhaktas pacitavo yagya valkya Samhitą, kurioje teigiama, kad žmogus neturėtų kartoti mantros vaikštant, atviroje erdvėje, uždengta galva ar judinant koją. Dauguma Bhaktų kartoja tiek vaikštant, tiek uždengtom galvom. Ar šie mantros kartojimo būdai iš tikrųjų yra netinkami? Kokiu būdu geriausia kartoti Mahamantrą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Labai ačiū už klausimą. Egzistuoja daugybė regulų ir taisyklių, kurios skirtos pagerinti Mantros kartojimą. Iš esmės visi tokie teiginiai yra teisingi. Tik prašau atsižvelkit į tai, kad mes gimėm Kali amžiuje, amžiuje kada mūsų protas labai neramus. Pagrindinė taisyklė "Kirtanija sada hari" -visada kartoti Šventą Viešpaties vardą. Vieną kartą Viešpats Caitanya ėjo į nešvarią vietą atlikti gamtos reikalus. Jis laikė ranką už Savo liežuvio. Mažas berniukas Gopalas paklausė: "Kodėl Tu laikai savo liežuvį?" . Viešpats atsakė:" Kaip Aš galiu kartoti Šventą Viešpaties Vardą, tokioje nešvarioje vietoje?". Gopala tarė: "Šventraščiai rašo, kad pats nešvariausias dalykas yra mirties momentas ir visi šventraščiai rekomenduoja kartoti Viešpaties vardus mirties akimirką". Sri Caitanya Mahaprabhu apsidžiaugė ir sušuko: "Tu išgelbėjai mane, aš negaliu nekartoti nei akimirkos, Tu mano Guru!". - tai tik vienas pavizdys.
   Geriau sėdėti ir miegoti Mantros kartojimo metu negu vaikščioti ir kartoti? Yra skirtingos Mantros . Ir joms kartoti yra griešti reikalavimai (pavyzdžiui Gayatri Mantros). Bet Harė Krišna yra Maha Mantra - didžioji išsivadavimo Mantra ir jai kartoti ne egzistuoja griežtos regulos ir taisyklės. Be jokių abejonių, kad šventraščių patarimai pagerintų mūsų kartojimą, bet kiek vienas gali surasti sau tinkanti būdą, kaip kartoti, kad kartojimas ne būtų mechaniškas, sausas, su malda ir atidžiu Mantros garsų klausymu suprasti Mantros reikšmę.

   Panaikinti
 4. Dėkoju už atsakymus. Turiu klausimą apie Dvasinius Mokytojus. Šventraščiai rašo, kad sutikti tikrą Dvasinį Mokytoją yra tokia pati galimybė kaip vėžliui vandenyne iškilus į paviršių pataikyti į laive pramuštą skylę. Apie kokį Dvasinį Mokytoją čia kalbama? Dabar pakanka nuvažiuoti į Vaišnavų festivalį ir ten sutiksi visą būrį Dvasinių Mokytojų. Ar tai reiškia, kad Jie nėra tie Dvasiniai Mokytojai apie kuriuos rašoma šventraščiuose, ar mes esam tokie sėkmingi, kad turėjom galimybę Juos sutikti? Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Prašau atleiskit už pavėluotą atsakymą. Klausimas yra be galo svarbus.Iš pradžių norėčiau pasakyti kas yra Guru. Guru yra tik vienas - Aukščiausias Dievo asmuo Krišna. Visi šventraščiai teigia, kad Guru yra išorinis Viešpaties Krišnos apsireiškimas. Dvasinio mokytojo pavidale Krišna lieja malonę absoliuto ieškotojams. Savo sąlygotame pavidale gyva būtybė negali pamatyti Viešpaties, todėl Viešpats apsireiškia tyro bhakto pavidale. Taigi dvasinis mokytojas yra ne kas kitas, kaip pats Viešpats Krišna. Nors Guru yra vienas, tačiau kiekvienai ieškančiai sielai Krišna pasireiškia per skirtingas asmenybes, kurios skirtingai įkvepia kiekvieną gyvą būtybę. Jūs esate teisus, kad sutikti tikrą dvasinį mokytoją yra tikra retenybė. Bet kiekvienas nuoširdus Viešpaties Krišnos pasekėjas, kaip sakė Viešpats Čaitanja Maha Prabhu gali tapti dvasiniu mokytoju, jei jis žino mokslą apie Krišną. Mums pasisekė, kad Šryla Prabhupada atstovauja autoritetingą mokinių - mokytojų seką (Guru Parampara). Nuoširdūs šios sekos atstovai gali tapti tikraisiais dvasiniais mokytojais. Jūs sakot, kad labai retai galime sutikti dvasinį mokytoją, ir palyginus su žemės gyventojų skaičiumi, tie kurie pristato Krišnos sąmonės mokslą, koks jis yra, ištikrųjų yra labai retos sielos. Tiesiog mums labai pasisekė, kad šios retos sielos susirenka Lietuvoje per festivalius. Ir mes esame labai sėkmingi, kad turime galimybę jas sutikti. Čaitanja Čeritamritoje yra pasakyta, kad keliaudamas per visą visatą ir per visas gyvenimo rūšis, sėkminga gyva būtybė susitinka su tyru vaišnavu ir gauna galimybę sugrįšti namo atgal pas Krišną.

   Panaikinti
 5. Malonu tiek klausti, tiek išgirsti atsakymą į rūpimą klausimą iš patyrusio Vaišnavo, todėl nesvarbu kiek tektų laukti :). Šį kartą pateiksių tokį klausimą: kodėl Krišna yra laikomas Aukščiausiu Dievo Asmeniu?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ačiū už klausimą. Kas yra Dievas? Dievas yra transcendentinė Absoliuti tiesa. Žodis transcendentalus nurodo į objektą, kuris virš juslinio suvokimo. Dievas yra tas, kuris turi absoliučią teisę būti nesuvokiamas mūsų juslėmis. Dievas yra visiškai nepriklausantis, Jis yra sat–cit–ananda (amžinas, pilnas žinojimo ir palaimos). Jam nereikia jokios pagalbos nei iš vienos gyvos būtybės. Jis gali apsireikšti bet kur, bet kada, bet kokioje situacijoje, nepriklausomai nuo nieko. Mes vadiname Dievą – Krišną, nes žodis Dievas, arba kiti žodžiai, labai ribotai apibūdina absoliučią tiesą, nurodydami tik vieną ar kitą Jo savybę. Bet žodyje Krišna mes randam tobulą ir aukščiausią tėjizmo koncepciją. Krišna yra visų jėgų ir energijų šaltinis. Mes garbiname Krišną kaip absoliučią tiesą, nes Jį kaip absoliučią tiesą nurodo visi vedų šventraščiai ir tobulos asmenybės, kurios neturi sąlygotų būtybių trūkumų. Ir kaip sako Srila Prabhupada, jeigu jūs rasite kažką kas yra aukščiau Krišnos, kas yra visų jėgų šaltinis, mes garbinsime tą “kažką“.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Hare Krishna,
  Būna žmonės atsisako prabhupados knygos teigdami, kad šios knygos per laiką galėjo būt iškraipytos. Ar tai sanskritas būtų ar net Prabhupados komentarai. Kaip atsakyti i tokius klausimus?

  J.a.t.
  Vraja Kishor Das

  AtsakytiPanaikinti
 8. labas,norejau paklausti kaip turiu elgtis jei draugas vengia grazinti skola nors ir turi pajamu aciu

  AtsakytiPanaikinti
 9. labas,Александр Хакимов pasakojo kad jonh lennon buvo indijos dvasingo vienuolio reinkarnacija kaip paiskinti kodel jis isejo is sio pasaulio smurtine mirtim
  budamas krisnos samonej?

  AtsakytiPanaikinti